Profil twarzy

Botoks

Toksyna botulinowa

Powszechnie znany botoks to nic innego jak preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa prowadzi do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w miejscu wstrzyknięcia, i powoduje rozluźnienie mięśnia. Z tego względu botoks znalazł zastosowanie w zabiegach profilaktyki zmarszczek mimicznych, które są powiązane z działaniem mięśni twarzy. Botoks nie działa na zmarszczki statyczne!

Wskazania do zabiegu

Zmarszczki. Zastosowanie dla każdego w celu likwidacji zmarszczek mimicznych na czole, między brwiami, w okolicach oczu. Nie ma granicy wieku. Zmarszczki mimiczne zdarzają się często już u bardzo młodych, 20-25 letnich osób. Toksyna botulinowa jest często jedynym sposobem zapobiegania pogłębiania zmarszczek.

Nadpotliwość dosięga 2-3% ludzkości, a zatem jest problemem bardzo powszechnym. Dotyczy głównie obszaru dłoni, stóp, pach i czoła, przez co jest problemem wstydliwym, który może wpływać na stosunki społeczne osoby chorej. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest rozwiązaniem, które zwalcza nadmierną potliwość na około 6-9 miesięcy po każdym zabiegu. Ostrzyknięcie danej okolicy botoxem blokuje zakończenia nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu a co najważniejsze, można ją stosować na każdy z powyżej wymienionych obszarów.

Migrena to kolejna przypadłość skutecznie leczona botoksem. Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat wstrzykiwany jest do wybranych partii mięśni w okolicach głowy, szyi które w ten sposób są blokowane i rozluźniane. Każda sesja będzie składać się z około 31 wstrzyknięć i trwać nie więcej niż 20 minut. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po tygodniu od wykonania zabiegu i utrzymują się przez okres do 6 miesięcy. U ponad połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia migrenowych bólów głowy, a u pozostałych osób objawy migreny wyraźnie słabną. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Czas trwania zabiegu – do 10 minut.

Aby osiągnąć optymalny efekt, zabieg należy powtarzać co 6 miesięcy.

Skutki ubocznezaczerwienienie oraz możliwe swędzenie i siniaki.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stosowanie antybiotyków,
  • grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,
  • zaburzenia przewodnictwa mięśniowego,
  • choroby skóry nad miejscem, w którym toksyna botulinowa ma być zastosowana,
  • przyjmowanie leków rozluźniających mięśnie.

Cena zabiegu

1 obszar* (*kurze łapki, *lip flip, *lwia zmarszczka, *zmarszczki poprzeczne czoła)
350 PLN