Original on Transparent.png
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram

LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ GLIWICE

 

Dosłownie wszyscy posiadamy różne plamki, czy też piegi na skórze, stąd problem likwidacji przebarwień może dotyczyć naprawdę wszystkich. Te najczęściej powstają w wyniku promieniowania UV. Gdy nasze ciało wystawione jest na działanie promieni słonecznych bez jakichkolwiek zabezpieczeń, a przy tym nie zastosujemy kremu z filtrem UV, istnieje ryzyko, że na skórze pojawią się przebarwienia.

Tego typu defekty skórne ujawniają się zwykle jesienią, wraz z zanikaniem opalenizny, natomiast to nie tylko słońce jest przyczyną powstawania przebarwień. Bywa, że te są wywoływane poprzez stosowanie pewnych lekarstw, ziół, a nawet i kosmetyków. Niektórzy, dziedziczą skłonność do plam po swych rodzicach. Likwidacja przebarwień może być wykonana za pomocą tuszowania ich korektorem, podkładem, a nawet i samoopalaczem. Dzięki kremom wybielającym, również można wiele zdziałać. Najlepiej jednak, skorzystać ze specjalnych zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Daje nam to wówczas pewność skutecznego oraz bezpiecznego działania.

 

Likwidacja przebarwień, a ich rodzaje

 

Skórne przebarwienia, uznaje się za defekt kosmetyczny.  Z uwagi na obraz histologiczny, dzielimy przebarwienia, na naskórne, skórne oraz mieszane. Za te pierwsze odpowiadają melanocyty na naskórku, które produkują nadmierną ilość melaniny. Są to w tym wypadku m.in. piegi, ostuda oraz plamy soczewicowate starcze. Likwidacja przebarwień, zależy w głównej mierze od ich rodzaju.

 

Piegi

Są to drobne, nieregularne, bardzo liczne oraz jasno, bądź ciemnobrązowe plamki. Powstające w wyniku światła słonecznego, dlatego zauważymy je zwykle na twarzy oraz na rękach. Najczęściej pojawiają się już na wczesnych etapach życia, a to np. około drugiego roku, kiedy później stopniowo ich przybywa.

Piegi są gładki i nie wyrastają one ponad skórę. Ich brązowe zabarwienie pochodzi z nadmiaru melaniny, przy odpowiedniej ilości melanocytyów. Ich powstawanie jest często uwarunkowane genetycznie, a zatem jest to dziedziczne, jako autosomalna cecha dominująca. W tym wypadku, ich usuwanie wcale nie jest konieczne.

Ostuda

Ten rodzaj przebarwienia skóry, najczęściej spotykany jest u kobiet, po przekroczeniu 30. roku życia. Te zmiany skórne są nieregularne, bez zażaleniowych oznak, a widoczne są na twarzy. Z uwagi na symetrię ognisk, jego wygląd jest maskowaty. Ostuda, w największe liczbie przypadków spotykana jest u kobiet w ciąży, a także w trakcie zaburzeń endokrynologicznych. Do ich usuwania, zwykle zalecane są zabiegi medycyny estetycznej.

Plamy soczewicowate starcze

Nazwa nie jest tu przypadkowa, gdyż przebarwienia te przypominają ziarna soczewicy, są okrągłego lub owalnego kształtu i dość wyraźnie oddzielają się od zdrowej skóry. Plamy pojawiają się nieosłoniętych przed promieniowaniem UV, szczególnie na twarzy, dłoniach, szyi, a nawet i podudziach. W największej liczbie przypadków, występują między 30, a 50 rokiem życia. Likwidacja luz zmniejszenie przebarwień tego typu także jest możliwa, np. przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej m.in w Gliwicach.