Original on Transparent.png
Photogenica-PHX247079272.jpg
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
Kontakt

Dziękujemy za przesłanie! Odpowiemy na Twoje pytanie wkrótce.

Włosy - zagęszczanie

Osocze bogato płytkowe lub fibryna podawana na skórę głowy

Osocze bogato płytkowe i fibryna bogato płytkowa w terapii zagęszczania włosów

Łysienie, utrata gęstości włosów to efekt postępującego procesu zanikania włosa w mieszku włosowym. Z badań wynika, że wstrzykiwanie osocza bogato płytkowego zapobiega temu zanikowi. Czynniki wzrostu działają na mieszki włosowe, aktywując w nich kolejne fazy wzrostu i różnicowanie włosa. Co więcej, działają też na komórki macierzyste w opuszce włosa – pod ich wpływem mogą powstawać nowe mieszki włosowe! Właśnie dlatego metoda ta jest zalecana w trudnych do leczenia jednostkach chorobowych: androgenowym łysieniu u kobiet i mężczyzn, a także łysieniu plackowatym.

Zabieg wykonywany jest bez względu na wiek czy płeć. Może być wykonany o każdej porze roku.

 

Istota działania - osocze bogato płytkowe i fibryna bogato płytkowa

W medycynie estetycznej istotą zabiegów z zastosowaniem autologicznego osocza bogato płytkowego jest dostarczenie skoncentrowanych czynników wzrostu  w odpowiednie miejsca, w których nasza skóra wymaga odbudowy.

Zabieg PRP stosowany jest w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego zalecany jest wszystkim osobom, bez względu na wiek.

Sygnałem do rozpoczęcia terapii PRP powinny być rozstępy, blizny, zmiany po trądzikowe, utrata włosów, zmarszczki płytkie i/lub głębokie, przebarwienia na skórze.

Celem nadrzędnym skutecznych zabiegów medycyny estetycznej jest oddziaływanie na wszystkie, nie tylko wybrane aspekty starzenia się skóry. Osocze bogato płytkowe, stosowane w odpowiednio dobranych sesjach – jest gwarantem takiego działania.

Mikro nakłuwanie można wykorzystać w bardzo wydajny sposób łącząc je z terapią PRP. Celowane lub ogólne perforowanie warstwy naskórka uruchamia całą kaskadę procesów naprawczych poprzez kontrolowany stan zapalny. Poprzez mikro kanaliki zaś, do skóry właściwej dostarczane są substancje odżywcze. Uzyskujemy efekt :

  • Pourazowej kaskady gojenia ran

  • Pogrubienia naskórka

  • Ponadprzeciętna stymulacja kaskady przekazywania sygnałów TGF (czynnik wzrostu) i syntezy kolagenu typu I ( gojenie bez powstawania ran)

  • Tworzenie fizjologicznego rusztowania z elastyny i kolagenu (re-modeling)

Fibryna bogato płytkowa podobnie jak osocze bogato płytkowe jest substancją zaliczaną do tak zwanych krwiopochodnych preparatów autologicznych. Fibryna bogato płytkowa różni się od osocza bogato płytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę. Fibryna bogato płytkowa jako autologiczny wypełniacz stosowana jest do wypełniania głębokich zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek, zmarszczek poprzecznych czoła, obręczy Venus oraz ust. Jest absolutnie niezawodna do zaopatrywania doliny łez, likwidacji cieni pod oczami.

 

Pozyskiwana jest dokładnie tak samo jak PRP, różnica polega na prędkości odwirowania pobranej krwi.

Obraz2.jpg
Obraz3.jpg
Obraz1.jpg