Original on Transparent.png
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram

MEZOTERAPIA IGŁOWA GLIWICE

Mezoterapia igłowa to nic innego, jak zabieg medycyny estetycznej. Jego celem jest to, aby dostarczyć skórze nawilżających, odżywiających oraz regenerujących substancji. Dzięki temu, że wnikają one wgłąb warstw skórnych sprawiają, że jej wygląd ulega natychmiastowej poprawie. Spłyca zmarszczki, ujędrnia, regeneruje oraz redukuje niedoskonałości.

Zabieg wykonuje się niemalże na wszystkich obszarach ciała, natomiast najpopularniejszym miejscem jest twarz, dekolt, szyja, dłonie, a także owłosiona skóra głowy. Mezoterapia igłowa nie tylko odmładza, ale też zapobiega łysieniu oraz wypadaniu włosów. Co więcej, prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, a także cellulitu, który znajduje się na brzuchu, udach, czy też na pośladkach. Na mezoterapię można zdecydować się również profilaktycznie, aby zapobiec powstawaniu oraz pogłębianiu się zmarszczek.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg  w Gliwicach?

W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej, za pomocą mikroskopijnej igły, do naszej skóry wstrzykiwany jest specjalny koktajl, bogaty w bardzo cenne substancje. To m.in. różnego rodzaju witaminy, kwas hialuronowy, czy też inne substancje czynne. W zależności od potrzeby klienta wybieramy najlepsze sposoby jako mono terapię lub terapię skojarzona.

Z uwagi na to, że samo nakłuwanie nie jest najprzyjemniejszym ze znanych zabiegów, stąd aby odczuwalny dyskomfort mógł być dostatecznie zminimalizowany, często podawane jest pacjentom znieczulenie miejscowe. Mikro nakłucia o głębokości około 2-3 milimetrów stosuje się  na skórze w odstępach od 5 do 10 milimetrów.

Mezoterapia igłowa, a przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mimo tego, że wskazań jest sporo, istnieją także pewnie przeciwwskazania, o których warto dowiedzieć się, zanim zdecydujemy się na zabieg. Otóż te w głównej mierze dotyczą kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Leczenie przy pomocy mezoterapii igłowej, jest też niemożliwe w wypadku osób cierpiących na aktywna opryszczkę, cukrzycę, z infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi, a także z uczuleniami na składniki, które mogą być obecne w stosowanych preparatach. Ze skorzystania z zabiegu, wykluczone są też wszyscy ci, którzy przyjmują leki przeciwkrzepliwe, a także osoby chorujące na nowotwory i choroby autoimmunologiczne. Mimo wszystkich przeciwwskazań i innych ważnych informacji, które poznamy przed wizytą w gabinecie, sam zabieg mezoterapii igłowej, zawsze poprzedzany jest wywiadem ze specjalistą.